Podczas tygodnia pod hasłem „MAJOWA ŁĄKA” przedszkolaki zostały zachęcone do podpatrywania małych zwierzątek w ogródku, na spacerze, obserwowania zachowania owadów. Dzieci poznały życie i zwyczaje oraz zachowania pszczół. Dowiedziały się jak powstaje pyszny słodki miodek . W licznych opowiadaniach ,zabawach ruchowych poznały też inne owady goszczące na łące -biedronkę, motyla, konika polnego ,żuka,chrząszcza.Dzięki filmom edukacyjnym dzieci mogły dostrzec znaczenie owadów dla przyrody (zapylanie kwiatów), kształciły spostrzegawczość i miały możliwość pokonać uprzedzenia i strach przed nimi.
Ćwiczyły małą motorykę podczas wykonywania ślimaczków z plasteliny, które umieściły wśród sylwet kwiatów przez siebie wykonanych łąk na zajęciach plastycznych. Nauczyły się pląsu- piosenki o ślimaku. Ciekawy i przyjemny dla dzieci okazał się taniec owadów na łące do piosenki Biedroneczki są w kropeczki…..W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo-sensorycznych na których miały okazję utrwalić wiadomości z poprzedniego tygodnia jak dbać o planetę Ziemię , jak segregować śmieci i co robić żeby zdrowo żyć.W czwartek wzięły udział w przedstawieniu teatralnym -w który nauczyły się jak dbać o własne bezpieczeństwo.
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Biuletyn Informacji Publicznej