Wielkanoc

Wielkanocny czas to czas radości i oczekiwań,to czas wielkich przygotowań, malowania pisanek, pieczenia babeczek, strojenia wielkanocnych koszyczków, szukanie prezentów schowanych przez zajączka. Taka wiosenna i świąteczna atmosfera zapanowała w naszej grupie. Podczas zajęć poznaliśmy symbole świąt wielkanocnych oraz zwyczaje związane ze świętami. Oglądaliśmy sposoby ozdabiania jajek oraz przygotowania święconki w koszyczkach. Wiemy też jakie potrawy znajdą się na stołach w naszych domach i że przykica do nas zajączek z prezentami. We wtorek gościliśmy naszych rodziców na świątecznym spotkaniu. Wspólne zabawy w szukanie jajek, taniec zajączka czy wyścigi z jajkami wprowadziły nas w radosną świąteczną atmosferę. Wspólnie z naszymi rodzicami braliśmy udział w warsztatach plastycznych „Kogut czy kurka” Każda rodzinka wykonała  kurkę z papieru. Potem wszystkie kurki zawiesiliśmy na sznurku który symbolizował kurnik. Wykonaliśmy też pamiątkowe zdjęcia oraz zaprosiliśmy rodziców na słodki poczęstunek i lemoniadę. Było wspaniale! W tym tygodniu dzięki słonecznej i bardzo ciepłej pogodzie dużo czau spędzaliśmy w ogrodzie przedszkolnym hasając wesoło na placu zabaw. Mieliśmy też okazję zrobić sobie samodzielnie świąteczną kanapkę korzystając  w środę z dobrodziejstw stołu szwedzkiego na śniadaniu. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć zgodnie z tradycją zajączka wielkanocnego, który przykicał do nas w czwartek z świąteczną niespodzianką.

wielkanoc