Category "Grupa I"

9maj2025

Podczas tygodnia pod hasłem „MAJOWA ŁĄKA”  przedszkolaki zostały zachęcone  do podpatrywania małych zwierzątek w ogródku, na spacerze, obserwowania zachowania owadów. Dzieci poznały życie i zwyczaje oraz zachowania pszczół. Dowiedziały się jak powstaje pyszny słodki miodek . W licznych opowiadaniach ,zabawach ruchowych poznały też inne owady goszczące na łące -biedronkę, motyla, konika polnego ,żuka,chrząszcza.Dzięki  filmom edukacyjnym dzieci mogły dostrzec znaczenie owadów dla przyrody (zapylanie kwiatów), kształciły spostrzegawczość i miały możliwość pokonać uprzedzenia i strach przed nimi.
Ćwiczyły małą motorykę podczas wykonywania ślimaczków z plasteliny, które umieściły wśród sylwet kwiatów przez siebie wykonanych łąk na zajęciach plastycznych. Nauczyły się pląsu- piosenki o ślimaku. Ciekawy i przyjemny dla dzieci okazał się taniec owadów na łące do piosenki Biedroneczki są w kropeczki…..W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo-sensorycznych na których miały okazję utrwalić wiadomości z poprzedniego tygodnia jak dbać o planetę Ziemię , jak segregować śmieci i co robić żeby zdrowo żyć.W czwartek wzięły udział w przedstawieniu teatralnym -w który nauczyły  się jak dbać o własne bezpieczeństwo.

Majowa łąka

Nie znaleziono obrazków.

 

22kwi2025

Wielkanocny czas to czas radości i oczekiwań,to czas wielkich przygotowań, malowania pisanek, pieczenia babeczek, strojenia wielkanocnych koszyczków, szukanie prezentów schowanych przez zajączka. Taka wiosenna i świąteczna atmosfera zapanowała w naszej grupie. Podczas zajęć poznaliśmy symbole świąt wielkanocnych oraz zwyczaje związane ze świętami. Oglądaliśmy sposoby ozdabiania jajek oraz przygotowania święconki w koszyczkach. Wiemy też jakie potrawy znajdą się na stołach w naszych domach i że przykica do nas zajączek z prezentami. We wtorek gościliśmy naszych rodziców na świątecznym spotkaniu. Wspólne zabawy w szukanie jajek, taniec zajączka czy wyścigi z jajkami wprowadziły nas w radosną świąteczną atmosferę. Wspólnie z naszymi rodzicami braliśmy udział w warsztatach plastycznych „Kogut czy kurka” Każda rodzinka wykonała  kurkę z papieru. Potem wszystkie kurki zawiesiliśmy na sznurku który symbolizował kurnik. Wykonaliśmy też pamiątkowe zdjęcia oraz zaprosiliśmy rodziców na słodki poczęstunek i lemoniadę. Było wspaniale! W tym tygodniu dzięki słonecznej i bardzo ciepłej pogodzie dużo czau spędzaliśmy w ogrodzie przedszkolnym hasając wesoło na placu zabaw. Mieliśmy też okazję zrobić sobie samodzielnie świąteczną kanapkę korzystając  w środę z dobrodziejstw stołu szwedzkiego na śniadaniu. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć zgodnie z tradycją zajączka wielkanocnego, który przykicał do nas w czwartek z świąteczną niespodzianką.

wielkanoc

 

 

11kwi2025

Kącik książki w sali zabaw to często oblegany kącik w naszej sali .Maluszki chętnie sięgają po zgromadzone tam pozycje książkowe ,same przeglądają książki ,same wybierają pozycje do codziennego przedobiedniego czytania przez Panie. Dlatego w tym tygodniu nadarzyła się okazja o poszerzenie swojej wiedzy na temat książek. Dzieci dowiedziały się jak powstają książki, jakie mamy rodzaje książek, gdzie można poczytać, wypożyczyć a gdzie kupić książkę. Podczas całego tygodnia zapraszały też gości którzy opowiadali czy przedstawiali wszystko co związane jet z książkami. Na poniedziałkowych popołudniowych zajęciach dziewczynki z grupy V opowiedziały maluszkom o tym jakie one książki czytają i jakie są ich ulubione dziecięce pozycje. Pani Justynka natomiast opowiedziała dzieciom o pracy w księgarni ponieważ tam pracowała. Dzieci bardzo chętnie podczas zajęć opowiadały jakie książki i kiedy rodzice im czytają. Rozpoznawały i nazywały tytuły znanych im bajek w oparciu o ilustracje. Podczas nauki piosenki pt „Bajeczki” dowiedziały się kto mieszka w książeczkach i co to jest świat bajek. Poznały instrukcję prawidłowego korzystania z książki, szanowania jej i dbania o nią, a podczas zabawy plastycznej wykonały gąsieniczkę -zakładkę do książki.

Książeczki

4kwi2025

Zdrowe odżywianie to bardzo ważna rzecz, o której każdy przedszkolak powinien wiedzieć. W grupie maluszków odbył się tydzień zdrowia. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, dbania o ruch i higienę osobistą. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, wykonały pod okiem nauczycielek zdrowe przekąski – owocowe szaszłyki. Musiały także wymyślić zdrowy jadłospis na cały dzień. Miały okazję zmierzyć się w konkurencji sportowej slalom między ziemniakami na tarasie przedszkolnym. Jadły też zdrowe kolorowe posiłki przyrządzone przez nasze wspaniałe Panie, z kuchni które również uczą jedz zdrowo, kolorowo a wyrośniesz na wspaniałego starszaka.

Jemy zdrowo
28mar2025

Teatr to widownia i scena. Niby nic nadzwyczajnego, ale magia zaczyna się dopiero podczas przedstawienia. Dzieci dowiedziały się co to jest teatr, scena, aktorzy , lalki , kukiełki, pacynki.  Miały okazję samodzielnie stworzyć teatr przedszkolny oraz oglądnąć przedstawienie teatralne „Trzy Świnki” Same również miały okazję improwizować własne scenki teatralne przy pomocy paluszkowych pacynek. Wesoła zabawa pokazała że teatr jest rzeczywistością wyjątkową w której wszystko może się zdarzyć.

Witamy w teatrze
21mar2025

W tym tygodniu dzieci z grupy I uczyły się o 4 żywiołach : powietrzu, wodzie, ziemi i ogniu. Doświadczały ich za pomocą zmysłów, same także chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i opowieściami. Nasze „małe żywioły” dowiedziały się jak zachować się w obliczu tych dużych, jak respektować ich prawa i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach np. burzy, silnego wiatru, ulewy czy w pobliżu ognia. Maluszki nie pominęły żadnej okazji aby rozwijać motorykę małą i dużą zarówno podczas zajęć jak i swobodnej zabawy. Spacerując w ogrodzie podziwiały żywioły wody, wiatru i ziemi. Żywioł ognia miały okazję zobaczyć podczas popołudniowego odpoczynku przy wirtualnym kominku Śniadanie Szefowej Kuchni ! Przedszkolaki zostały zaproszone na smakowite i wykwintne śniadanie, które … same sobie skomponowały i z pomocą Pani Justynki ułożyły na talerzykach. Ależ to była frajda ! A śniadanie – pyszności. Zobaczcie sami :

Cztery żywioły-3
13mar2025

W tym tygodniu maluszki zajęły się obserwacją najbliższego otoczenia zarówno przez okno, jak i podczas spacerów w ogrodzie. Podczas zajęć rozwijały logiczne myślenie dostrzegały następstwa czasowe wydarzeń w przyrodzie; oglądając kolorowe ilustracje , obrazki oraz opowiadania przyrodnicze Utrwaliły wiadomości o oznakach nadchodzącej wiosny. Podczas ćwiczeń porannych , gimnastycznych wzmacniały gorset mięśniowy i rozwijały sprawność fizyczną . Utrwaliły wiedzę iż z porami roku , zmianami pogody wiąże się też zmiana garderoby. Doskonalenie motoryki małej – to zabawa graficzna „Wiosenna czapka.”
W piątek dziewczynki i Panie zmieniły się w królowe dnia- z okazji Dnia Kobiet. Mali mężczyźni złożyli dziewczynkom życzenia , zaśpiewali 100 lat i wręczyli upominki. Była też wspólna zabawa w kółko graniaste oraz taniec w parach.

Dzień Kobiet i Zwiastuny wiosny
28lut2025

W sali maluszków na stałe goszczą dinozaury i dzieci chętnie po nie sięgają podczas zabawy.

Większość dzieci żwawo interesuje się, co z tymi prehistorycznymi gadami jest związane, dlatego też nie mogło zabraknąć dinozaurowych zabaw , piosenek, zagadek czy plastycznych działań . Przedszkolaki miały okazję przenieść się w prehistoryczny i tajemniczy świat dinozaurów. Pomimo, iż były to bardzo „straszliwe gady” to zabawa z nimi była wyśmienita. Dzieci  poznały wybrane gatunki tych zwierząt, dowiedziały się  skąd brały małe dinozaury, czym się żywiły oraz z jakiego powodu wyginęły. Próbowały także swoich sił w zadaniach związanych z kodowaniem z wykorzystaniem sylwet dinozaurów. W trakcie zabaw ruchowych chętnie inscenizowały ruchem sposób poruszania się tych stworów oraz naśladowały ich przeraźliwe odgłosy. Wykonały układanki plastyczne związane z dinozaurami, wykorzystując do tego celu figury geometryczne, oraz papierowe małe dinusie z kartonu . Dinozaury towarzyszyły dzieciom podczas  zabaw swobodnych przez cały tydzień

To był wspaniale spędzony czas nauki i zabawy o tych prehistorycznych zwierzętach!

W świecie dinozaurów
21lut2025

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Walentynki. Były zabawy, gry i słodki poczęstunek. Jednym słowem – WALENTYNKOWO !

Walentynkowo
13lut2025

W środę przedszkolaki z Grupy I udały się w ekscytującą podróż. W trakcie zajęć smyko multisensoryki pod opieką Pani Madzi zwiedziły 7 kontynentów ! Zobaczcie sami :

Wielka wyprawa