Category "Grupa I"

13paź2023

w minionym tygodniu rozmawialiśmy o witaminkach które znajdziemy w przepysznych warzywach i owocach. Staraliśmy się rozpoznawać za pomocą swoich zmysłów znane i mniej znane owoce i warzywa. Staranie i z wielki zapałem samodzielnie przygotowaliśmy owocową sałatkę, którą zjedliśmy w z wielkim apetytem.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

 

6paź2023

W miniony tydzień pełen atrakcji – świętowaliśmy dzień chłopaka, którzy zostali obdarowani prezencikami (oczywiście o dziewczynka też nie zapomnianoJ), wzięliśmy udział w przedszkolnym biegu kończącym „Europejski Tydzień Sportu”. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w zajęciach z rytmiki. Odwiedzili nas również policjanci, którzy omówili nam zasady bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni oraz w miejscach publicznych np. placu zabaw.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

29wrz2023

Europejski tydzień sportu – ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. W naszym przedszkolu codziennie mogliśmy poznawać nowe aktywności fizyczne takie jak: gimnastyka dla smyka, przedszkolny tor przeszkód, zumba czy też fitness przedszkolaka.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

22wrz2023

Pomimo przepięknej, bardzo ciepłej pogody już widać nadchodzącą malutkimi krokami jesień. W minionym tygodniu oprócz rozmów i zabaw w których szukaliśmy oznak jesień – świętowaliśmy „Dzień kropki” oraz „Dzień przedszkolaka”.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

15wrz2023

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o czasie spędzonym podczas wakacji. Dzieci uczyły się maszerować w rytmie bębenek, słuchać uważnie czytanego wiersza, rozpoznawać wakacyjne przedmioty za pomocą dotyku. Ponadto staraliśmy się rozwijać  swoje umiejętności wokalne. Dzięki piękniej pogodzie mogliśmy radośnie spędzić czas w ogrodzie, korzystając m.in. z piaskownic.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

 

8wrz2023

–  Serdecznie witamy wszystkie Maluszki, które w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Dzielimy się z Wami naszymi wspomnieniami z pierwszych dni w przedszkolu. Za nami pierwszy tydzień w przedszkolu. To był trudny czas nie tylko dla nas – maluszków, ale także dla naszych Rodziców, ale my mogliśmy liczyć na pomoc i pocieszenie naszych pań, no i łez jest coraz mniej. Każdy kolejny dzień, upływa w coraz spokojniejszej atmosferze. Poznajemy swoją salę, kąciki w których będziemy się bawić, uczymy się zgodnej zabawy z nowymi kolegami  i koleżankami, a kiedy jesteśmy zmęczeni odpoczywamy na mięciutkich i wygodnych leżaczkach. Z każdym dniem jesteśmy odważniejsi. Wrześniowe słonko zaprosiło nas do pierwszych wyjść do przedszkole ogrodu, by tam też mile spędzać czas. Zapamiętałyśmy już nawet ich imiona: Pani Basia, pani Jola i pani Agnieszka.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

30cze2023

Minął pierwszy ,wspólny, przedszkolny rok, bardzo się polubiliśmy, tyle miłych dni i wspomnień już za nami. Maluszki stały się samodzielne, koleżeńskie i baaaardzo grzeczne.Wszystkim, którzy wyjeżdżają  życzymy cudownych wakacji i dużo słońca, a tym którzy jeszcze zostają w przedszkolu obiecujemy ,że będziemy się super bawić !Spójrzcie  tylko do naszej galerii…..cóż to się działo, miło teraz powspominać !

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

23cze2023

Kolejny tydzień przedszkolny upłynął bardzo szybko ,zajmowaliśmy się bardzo ważnym tematem, naszym zdrowiem. Dowiedzieliśmy się co należy robić i co jeść aby mieć siłę do zabawy, dobre zdrowie i dobry humor. Realizując zajęcia i warsztaty projektu” Zdrowe dzieci ” poznawaliśmy nowe smaki a nawet całą piramidę smaków Detektywa Witaminki. Razem z panią przygotowaliśmy „kulki mocy ” i pyszną smakową wodę. W poszukiwaniu  pysznych ,świeżych i zdrowych smaków odwiedziliśmy sklep „Miód -Malina” W którym pani Dominika bardzo miło nas przyjęła i opowiedziała o swoich ulubionych smakach. Bardzo dziękujemy ! Przez cały tydzień trwał „alert wodny”-przypominający o konieczności picia wody bo jak wiadomo…woda energii doda. To już prawie cały przepis na zdrowie….pamiętajcie tylko aby dużo się ruszać i być aktywnym bo ruch to -zdrowie!
W naszej galerii zobaczycie jak pomagamy-zbierając niepotrzebne nakrętki dla fundacji Pozytywni, pomaganie innym tez dodaje siły -Brawo Maluszki !

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

16cze2023

W minionym tygodniu oprócz zwykłych zajęć i zabaw mieliśmy Sportowa Olimpiadę Przedszkolaków. Z trudnymi sportowymi zadaniami poradziliśmy sobie wspaniale, pokazując ,że nie jesteśmy już” maluszkami” ale „Sportowcami na medal !” W kolejnym dniu odbył się długo oczekiwany piknik (artykuł w zakładce AKTUALNOŚCI) na którym super się bawiliśmy z naszymi rodzinami i kolegami z przedszkola. Bardzo dziękujemy naszym Drogim Rodzicom, którzy  pomagali nam w przygotowaniach i podczas pikniku ;Pani Dorotce – mamie Zuzi, Państwu Angelice i Adamowi rodzicom Hani, Państwu Ewie i Andrzejowi -rodzicom Frania, pani Patrycji mamie Blanki, pani Monice mamie Igusi, oraz wszystkim którzy nas wspomagali. Dzięki Państwa zaangażowaniu i ofiarności odbyła się ta wspaniała impreza, która dała nam wszystkim mnóstwo niezapomnianych wrażeń i radości!

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

9cze2023

Długo oczekiwana wycieczka autokarowa już za nami. Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji to wszystko co jest potrzebne aby wycieczka była udana. Niektóre maluszki pierwszy raz podróżowały autobusem, przejażdżka ciuchcią ,to też nie lada gratka dla przedszkolaków. Karmiliśmy zwierzęta, można powiedzieć ,że też były zadowolone z naszych odwiedzin.
Potem krótka podróż na koniku i beztroska zabawa na trampolinie, dmuchańcach i zjeżdżalniach. Wszystkim dopisywały apetyty i humory. W drodze powrotnej po tylu wspaniałych wrażeniach…nasze maluszki „słodko odpoczywały”-spójrzcie do galerii co to był za” szalony dzień ” !

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.