Category "Grupa I"

24maj2024

Pszczoły – w minionym tygodniu odwiedził nas tata jednej z naszych koleżanek – pan Paweł Osoba, który prowadzi swoją pasiekę. Podczas spotkania, mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół oraz jak  ważną rolę spełniają w życiu człowieka.  Pan Paweł opowiedział nam jak pozyskuje się słodki miód oraz inne wyroby pszczelarskie. Mogliśmy obserwować w szklanej ramce prawdziwe pszczoły na czele z królową. Oczywiście na koniec – najsmaczniejsza część spotkania – degustacja przepysznego  miodu, mniam . Dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola oraz za wspaniałe spotkanie.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

17maj2024

Co dzień coś nowego – jak to w przedszkolu bywa, codziennie spotyka nas coś nowego, ciekawego. Ten tydzień przyniósł na spotkanie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, którzy w odrobinie  praktyki pokazali nam na czym polega ich trudna, ciężka praca. W środę 15 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Galerii Książki na spotkanie z panią, która opowiedziała nam jak działa biblioteka. W między czasie natomiast rozmawialiśmy co przyniosła nam wiosna – kwitnąca łąkę z motylkami, kolorowe kwiatki a także wiosenny deszczyk.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

10maj2024

Zwierzęta egzotyczne – miniony tydzień upłynął nam na rozmowach o zwierzętach, które możemy spotkać w ZOO, lub gdy będziemy zwiedzać egzotyczne kraje. Rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, próbowaliśmy rozpoznać odgłosy danych zwierząt.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

 

10maj2024

29 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Oświęcim, który przeprowadzili dla nas zajęcia z pierwszej pomocy. Mogliśmy samodzielnie na fantomach przeprowadzić resuscytacje. Natomiast 9 maj odwiedziły nas panie z Komisariatu Policji w Oświęcimiu. Przeprowadziły z nami rozmowę nt. jak należy zachować się w pobliżu jezdni.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

26kwi2024

Poznajemy zawody – miniony tydzień upłynął nam na rozmowach na temat zawodów. Uczestniczyliśmy w lekcji angielskiego „Na zielonej angielskie łące”. Również wraz z p. psycholog braliśmy udział w zajęciach jogi dziecięcej.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

19kwi2024

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o naszych ulubionych książeczka, poznawaliśmy etapy powstawania książki, zwiedzaliśmy wirtualnie bibliotekę. Uczestniczyliśmy w zajęciach z integracji sensorycznej, temat który nam towarzyszył to „Tęcza pełna barw”.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

12kwi2024

Miniony tydzień przyniósł nam mnóstwo emocji. Wyruszyliśmy w pierwsza wycieczkę pieszą poza teren przedszkolny, konkretnie do Oświęcimskiego Centrum Kultury na „FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH”. Z wielkim uśmiechem oglądaliśmy krótkometrażowe bajeczki, a następnie głosowaliśmy, która nam najbardziej się podobała. Uczestniczyliśmy w warsztatach mydlanych, wykonaliśmy wraz z p. Iwoną z „MYDLANEJ MIŁOŚCI” przecudnie pachnące i kolorowe mydełka. Tematem przewodnim tego tygodnia była „Ochrona środowiska”. Uczyliśmy się jak dbać o nasza Ziemię.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

 

5kwi2024

Na wsi – miniony tydzień upłynął nam na rozmowach o wsi, o zwierzętach jaki możemy na niej spotkać, a także czym różni się od miasta. Uczestniczyli w zajęciach z integracji sensorycznej – tym razem odkrywaliśmy tajemnice dinozaurów .

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

29mar2024

Wielkanoc – miniony tydzień przyniósł nam co rusz nowego. W ubiegły piątek posadziliśmy w naszej sali, cebulki kwiatowe, będziemy codziennie o nie dbać, czekając aż wyrośnie z nich piękny kwiat. Oczywiście uczestniczyliśmy w zajęciach rytmicznych jak również z integracji sensorycznej. W środę – mogliśmy podziwiać naszych kolegów w czasie pokazu „Mam talent”. Jednakże przez cały tydzień mówiliśmy o nadchodzących świętach Wielkanocnych – jak się do nich przygotować oraz  o zwyczajach które panują w naszych domach. Wspólnie upiekliśmy mini wielkanocne babeczki, które być może włożymy do naszych koszyczków. Obchodziliśmy kolejne urodzinki naszego kolegi Tymusia, który skończył 3 latka. Życzmy dużo zdrówka, uśmiechu i samych pogodnych dni.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.