Category "Grupa I"

7lut2025

Po spokojnym odpoczynku podczas ferii zimowych , czasie spędzonym na ciekawych zajęciach, swobodnych zabawach , spacerach i pobycie na powietrzu  tanecznym krokiem wkroczyły maluszki w ten tydzień bo jak się dowiedziały …..w karnawale czas na bale….Dzieci poznały pojęcie Karnawał czyli czas kiedy organizowane są najbardziej huczne i kolorowe zabawy i bale przebierańców. Szczególnie dla maluszków jest to niezwykły czas, bo po raz pierwszy będą mogli zamienić się w postacie swoich ulubionych bohaterów z bajek. W środę odbył się bal karnawałowy w naszym przedszkolu.  Już od rana  pojawiały się w sali kolorowe bajkowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu specjalnego gościa znanego już trochę przez dzieci  – Pana Humorka który zachęcał wszystkich do tańca wspaniałą muzyką , do zabawy i pląsów.  Dzieci  uczestniczyły wspólnie ze swoimi paniami  w zabawach prowadzonych przez gościa. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieciaków. Wykonaliśmy też pamiątkowe zdjęcia ,bo przecież nie można zapomnieć swojego pierwszego w życiu balu…..

Bale w karnawale

 

10sty2025

Ten tydzień to rozmowy o rutynie dnia w przedszkolu oraz o tym co dzieci robią po powrocie do domu. Omawianie typowych codziennych czynności, rozmowy dlaczego należy spać, przychodzić do przedszkola, pomagać w domu np. w sprzątaniu zabawek, troszczyć się o ciało oraz bawić się. Dzieci dzięki takim rozmową dowiedziały się co to jest planowanie dnia i jak ono pomaga w pełnym wykorzystaniu czasu .Poznały dni tygodnia próbowały nazwać i zapamiętać poszczególne nazwy dni, poznały pory roku oraz ich charakterystyczne cechy krajobrazu, pogody. Planowały też co może dobrego czy nowego przynieść ten rok.

Nowy rok

 

 

20gru2024

Bieżący tydzień upłynął nam w cudownym świątecznym nastroju i klimacie. Od poniedziałku w grupie maluszków słychać było gwar związany z przygotowaniami do świąt. Pięknie ubrana choinka zachęciła do śpiewania czy słuchania kolęd i piosenek o świętach. Dzieci poznały świąteczne tradycje, na zajęciach ruchowo-sensorycznych poznały zapachy które kojarzą się ze świętami, różne przyprawy. We wtorek  dzieci oglądały przedstawienie teatralne”Dziadek do orzechów w wykonaniu przedszkolaków z grupy IV,potem odbyła się pierwsza wigilijka grupowa- dzieci w odświętnych strojach,podzieliły się opłatkiem i składały sobie świąteczne życzenia. Potem wspólnie usiadły do wigilijnego stołu na świąteczny obiad. Wspaniała atmosfera sprzyjała licznym rozmową i radości dzieci. Była nawet świąteczna dyskoteka, która bardzo rozruszała maluszki.

Były tez zgodnie z tradycją świąteczne niespodzianki i drobne upominki.

W czwartek na zajęciach dzieci poznały tradycję, oraz przepis i sposób pieczenia świątecznych pierniczków. Było wspaniale dzieci samodzielnie ugniatały ,wałkowały oraz odbijały bajkowe foremki na pierniczki które przygotowywały dla swoich rodziców. Cudowny klimat zajęć,w tle piosenka o pierniczkach oraz zapach upieczonych ciasteczek mówił o tym że święta już tuż tuż….

W piątek maluszki na zajęciach plastycznych wykonały świąteczne kartki- wyklejanki, a upieczone pierniczki pięknie ozdobione zabrały dla swoich rodziców do domu.

W świątecznym klimacie
20gru2024

Zimy za oknem nie widać, ale przecież można pobawić się w zimę….i porozmawiać o zimie.

Mimo braku śniegu za oknem dzieciom udało się wybrać się na kulig oraz spotkać zwierzęta mieszkające w lesie . Przedszkolaki już doskonale wiedzą jak ubrać się w mroźne dni, wiedzą jak rozgrzać ciało. Wesołe zabawy przy zimowych piosenkach pozwoliły dzieciom jeżdzić na sankach, ulepić bałwanka, porzucać papierowymi kulkami i powirować jak śnieżynki na wietrze. Nauczyły się piosenki „Zima ,zima” pląsu o tańczącym bałwanku, liczyły spadające płatki śniegu.

I choć nadal zimy nie widać ,maluszki doskonale wiedzą co to zima, zima zła……

Zima zima biała
20gru2024

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu i o każdej porze ……dotarł i do naszego przedszkola. Maluszki były bardzo szczęśliwe, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja nie tylko chętnie z nim rozmawiały, robiły wspólne zdjęcia ale również pięknie mu zaśpiewały. Mikołaj był bardzo zadowolony i chętnie rozdawał im prezenty. Dzieci były zachwycone. To pierwsze dla grupy maluszków spotkanie z tym wyjątkowym gościem będzie niezapomniane na długi ,długi czas.

Mikołajki u maluszków

 

6gru2024

„Listopadowe spotkanie u pajączka „– to temat przewodni andrzejkowej zabawy u maluszków. Wszystkie małe pajączki -dzieci zawitały na wesołym spotkaniu . Najpierw była zabawa „Kto złapie ruchliwego pajączka” -każdy maluszek chciał to zrobić aby potem pobawić się w puszczanie pajączka. Potem dzieci nauczyły się pląsu piosenki „Mały pajączek spina się po rynnie…..”razem bawiły się i śpiewały z pająkiem. Każdy maluszek pajączek musiał wykazać się sprawnością ruchową przy chodzeniu po utkanej przez pajączka pajęczynie….zabawa była wspaniała,… na koniec jeszcze pajączkowy taniec dyskotekowy oraz słodki  poczęstunek. Małe pajączki wesołe i zadowolone powróciły do przedszkola już w roli przedszkolaków.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

 

 

 

 

29lis2024

Zajęcia w przedszkolu przybliżyły  dzieciom zwyczaje zwierząt związane z przygotowaniem się do zimy. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, poznały zwierzęta zamieszkujące lasy niedźwiedzia, wiewiórkę, jeża, zająca oraz ich zwyczaje w przygotowaniu przed zimą. Dzieci bawiły się w zabawy odgrywały rolę leśnych zwierzątek bawiąc się sylwetami.  Nauczyły się piosenki i zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

 

29lis2024

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego maluszka, ukochana maskotka  na dobre i złe chwile. Można go przytulić , a nawet powiedzieć o czymś ważnym. Pluszowe misie na co dzień towarzyszą naszym maluszkom w życiu przedszkolnym. W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia”.Spotkały się misie małe,średnie,duże,brązowe,białe,kremowe, różowe,a każdy był kochany ,uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały krótką historię pluszowej zabawki, bawiły się  przy piosenkach o misiach ,tańczyły ze swoimi misiami, wykonały prace plastyczną- kolorowały misia. Dzieci były szczęśliwe że mogły spędzić czas w przedszkolu z misiami.W pozostałe dni tygodnia dzieci poznały sposoby komunikacji zarówno te obecne jak maile,smsy oraz te dawniejsze jak listy, pocztówki. Poznały drogę listu od nadawcy do odbiorcy oraz same napisały list do Mikołaja  w przygotowanej i opieczętowanej kopercie. Bawiły się w listonosza -poznając jego pracę. To był ciekawy tydzień w gr.I

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

 

15lis2024

Głowa, ramiona, kolana, pięty – ta piosenka wprowadziła maluszki w tematykę tego tygodnia. Przedszkolaki chętnie poznają świat wokół nich, ale czasem warto się także przyjrzeć  samemu sobie 🙂  Podczas zajęć i zabaw poznawaliśmy własne ciało, jego wygląd, nazwy poszczególnych narządów i ich funkcje. Dzięki temu, dzieci nauczyły się znajomości części ciała, rozróżniania strony prawej i lewej co na  dodatek podniosło świadomość na temat własnego ciała i zaktywizowało go do ruchu. Dzieci zapamiętały zasady grupowe i skojarzyły je ze zmysłami które do tego wykorzystują  oraz częściami ciała ….uszy -słuchają, oczy -patrzą uważnie , buzia -mówi ,rączki -pomagają ,a nóżki chodzą powoli….W tym tygodniu na dzieci czekała iluzyjna niespodzianka i wesołe spotkanie z Panem Humorkiem….oj dobrego humorku dzieciom podczas spotkania nie zabrakło, było śmiesznie, było czarodziejsko i były też nagrody od Pana Humorka.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

8lis2024

Ten tydzień był bardzo interesujący i wiele się działo….

W poniedziałek niektóre dzieci zawitały w sali z pięknie wykonaną i ozdobioną dynią, którą razem z rodzicami zrobiły w weekend. Wszyscy byli niepokonani w konkursie i wszystkie dynie były wspaniałe. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki za udział w konkursie.We wtorek obchodziliśmy dzień  postaci z bajekDzieci spacerowały po bajkowym lesie. Spotkały Smoka oraz małe smoczki. Były gośćmi  w chatce 3 misiów. Zjadły pyszny misiowy poczęstunek. Sprzątały bajkowy las razem z krasnoludkiem i Wróżką Bałaganiuszką. To były niesamowite przygody! W środę mieliśmy zajęcia z multisensoryki i bawiliśmy się z jeżami ,karmiliśmy jeże pokonując tor przeszkód oraz robiliśmy jeża z masy oraz patyczków makaronu. Przez cały tydzień poznawaliśmy nasz kraj oraz symbole Polski. Dzieci podczas zajęć i zabaw starały się rozumieć fakt bycia Polakiem oraz mieszkańcem danego regionu.

Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.