W minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozmawialiśmy o bardzo ważnym temacie – zdrowiu. Dowiedzieliśmy się, które produkty są dla nas zdrowe i pomagają nam rosnąć, a których powinniśmy jeść mniej. Rozmawialiśmy o owocach, warzywach i o tym, jak ważne jest zdrowe jedzenie. Uczyliśmy się także, jak odpowiednio ubierać się do pogody. Wiemy już, że gdy jest zimno, trzeba założyć czapkę, szalik i rękawiczki, a gdy robi się cieplej – możemy ubrać się lżej. Dowiedzieliśmy się również, że ruch to zdrowie, dlatego dużo się ruszaliśmy i bawiliśmy podczas różnych zabaw ruchowych. Rozmawialiśmy także o tym, jak ważne jest picie wody, żeby nasz organizm miał siłę do zabawy i nauki. Przypomnieliśmy sobie również, jak należy dbać o higienę – myć ręce, zęby i dbać o czystość całego ciała. W minionym tygodniu nasz kolega Julian obchodził swoje 4. urodziny . Jeszcze raz życzymy Ci Julianku dużo zdrowia, radości oraz wspaniałych chwil w przedszkolu. To był tydzień pełen ważnych wiadomości.
Zwieńczeniem artystycznego tygodnia był Dzień Kobiet. Nasza pani przygotowała dla dziewczynek niezwykłą atrakcję – spacer w butach na obcasie. Okazało się, że chodzenie w takich butach to prawdziwa sztuka! Dziewczynki przekonały się, że nie jest to łatwe zadanie, ale przyniosło to wszystkim mnóstwo śmiechu i radości. Chłopcy zadbali również o chwilę relaksu dla swoich koleżanek, wykonując im masaże przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce. Podczas zajęć kreatywnych ozdabialiśmy korony błyszczącymi „diamentami” – dziewczynki przygotowywały je dla siebie, a chłopcy dla swoich mam jako upominek z okazji Dnia Kobiet. Nie zabrakło też odrobiny makijażowej zabawy – na specjalnie przygotowanych kartkach tworzyliśmy kolorowe makijaże, używając prawdziwych kosmetyków. Na koniec czekała na nas jeszcze miła niespodzianka – chłopcy przy wsparciu swoich rodziców, obdarowali dziewczynki oraz Panie drobnymi upominkami. Za ten piękny gest i zaangażowanie serdecznie dziękujemy. To był tydzień pełen kreatywności, kolorów i nowych doświadczeń. Czuliśmy się jak prawdziwi mali artyści!
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu królowała sztuka. Rozmawialiśmy o tym, kim jest artysta i jak można tworzyć piękne rzeczy na różne sposoby. Podczas zajęć plastycznych malowaliśmy farbami po folii spożywczej, obserwując jak kolory się mieszają i tworzą ciekawe wzory. Tworzyliśmy również autoportrety – patrzyliśmy na siebie uważnie i próbowaliśmy narysować samych siebie. Powstało wiele wyjątkowych prac, a każdy portret był zupełnie inny. Lepiliśmy także z gliny własne miseczki, które każdy ozdabiał według własnego pomysłu. Ciekawą przygodą była także wizyta w przedszkolnej kuchni. Pani pomogła nam wypalić nasze gliniane miseczki, a przy okazji mogliśmy zobaczyć, jak powstają pyszne posiłki, które codziennie przygotowują dla nas panie.
W ostatnim tygodniu lutego w naszym przedszkolu wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy. Wzięliśmy udział w warsztatach z Doliny Dinozaurów, podczas których poznawaliśmy fascynujący świat prehistorycznych zwierząt. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o dinozaurach i mogliśmy poczuć się jak mali odkrywcy. Mieliśmy także zajęcia integracji sensorycznej z panią Madzią. Tym razem królowały na nich najsłynniejsze klocki na świecie – LEGO. Pokonywaliśmy specjalny tor przeszkód, budowaliśmy wysokie wieże z klocków i bawiliśmy się niezwykłymi, galaretkowymi klockami. Było dużo ruchu, śmiechu i świetnej zabawy! Ten tydzień był też wyjątkowy, ponieważ nasza koleżanka Hania obchodziła swoje 4. urodziny . Zaśpiewaliśmy jej głośne „Sto lat” i złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu oraz wielu wspaniałych chwil w przedszkolu.
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu królował karnawał! Rozmawialiśmy o tym, czym jest karnawał i dlaczego to czas tańca, muzyki i kolorowych przebrań. Największym wydarzeniem była zabawa karnawałowa z Panem Humorkiem. Były tańce, konkursy, śmiech i mnóstwo wspaniałych strojów. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, superbohaterowie, zwierzątka i wiele innych bajkowych postaci. Pan Humorek zadbał o to, żeby nikt się nie nudził – skakaliśmy, śpiewaliśmy i bawiliśmy się najlepiej, jak potrafimy! Musimy się też do czegoś przyznać… zdjęć nie mamy zbyt wiele, bo byliśmy tak zajęci zabawą, że trudno było nam na chwilę się zatrzymać. Taniec był ważniejszy niż pozowanie! A jakby tego było mało, zima znów wróciła do naszego przedszkolnego ogrodu. Korzystaliśmy z jej uroków – wspólnie lepiliśmy bałwana i urządziliśmy prawdziwą bitwę na śnieżki z naszymi Paniami. Śmiechu było co niemiara, a wszyscy wyszli z tej bitwy bardzo szczęśliwi!
Podczas ferii w przedszkolu wcale się nie nudziliśmy! Najpierw bawiliśmy się w ramach tematu „Zimowe zabawy”. Mówiliśmy, dlaczego kochamy zimę, lepiliśmy bałwanki, budowaliśmy zimowe krainy i sprawdzaliśmy, jak to jest, gdy „zimą jest zimno”. Rozmawialiśmy o ciepłych ubraniach i o tym, jak dbać o zdrowie w chłodne dni. W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o ważnym słowie – „kocham”. Zastanawialiśmy się, co to znaczy kochać, lubić i szanować innych. Tworzyliśmy też walentynkowe upominki i rozmawialiśmy o tym, jak sprawić komuś radość miłym słowem i gestem. W tym wyjątkowym czasie swoje 4. urodziny obchodził nasz kolega Leon . Zaśpiewaliśmy mu „Sto lat” i życzyliśmy dużo zdrowia, uśmiechu oraz wspaniałych chwil w przedszkolu. Ferie były pełne radości, zimowych przygód i ciepłych serduszek!
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu dużo się działo. Na zajęciach rytmicznych odwiedziła nas Sowa Basowa, z którą śpiewaliśmy, klaskaliśmy i bawiliśmy się w rytm muzyki. Bardzo lubimy te muzyczne spotkania. Poznawaliśmy też różne zawody. Dowiedzieliśmy się, kim jest strażak, policjant czy fryzjer i jakich narzędzi potrzebują w swojej pracy. Każdy mógł opowiedzieć, kim chciałby zostać w przyszłości. W środę świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO. Budowaliśmy wieże, domy i różne konstrukcje, a klocki bardzo nas wciągnęły i sprawiły dużo radości. Nasza koleżanka Alicja obchodziła także, swoje 4-te urodziny . Zaśpiewaliśmy jej „Sto lat” i życzyliśmy dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz wspaniałych chwil w przedszkolu. Na zakończenie tygodnia mieliśmy także zajęcia integracji sensorycznej. Panowała na nich prawdziwie zimowa atmosfera. Pani Madzia opowiadała nam o sportach zimowych, a podczas pokonywania toru przeszkód każdy mógł sprawdzić, jak bardzo jest wysportowany. Wiemy już, że sport to zdrowie i że może go uprawiać każdy – mały i duży! A gdy tylko jakość powietrza na to pozwalała, wychodziliśmy na dwór, bawiliśmy się na śniegu, podziwialiśmy zimę i korzystaliśmy z jej uroków. I wiecie co? Jesteśmy bardzo pomocni! Sami chcemy pomagać pani Natalce i razem z nią szykujemy się do leżakowania – rozkładamy leżaczki i dbamy o porządek. Jesteśmy z tego bardzo dumni! To był bardzo radosny i ciekawy tydzień, pełen nauki, ruchu i dobrej zabawy.
W tym tygodniu w przedszkolu było bardzo zimowo. Rozmawialiśmy o tym, jak dbać o zdrowie zimą i jak trzeba się ubierać, kiedy jest zimno. Bardzo dużo się ruszaliśmy – skakaliśmy jak śnieżynki, kręciliśmy się jak wirujące płatki śniegu i braliśmy udział w zimowych zawodach. Poznawaliśmy też zimowe sporty, bawiliśmy się w zimowe bingo i tropiliśmy ślady zwierząt. Dowiedzieliśmy się, jak ptaszki i leśne zwierzęta radzą sobie zimą i dlaczego warto im pomagać. To był tydzień pełen ruchu, śmiechu i zimowych przygód, które bardzo nam się podobały! W piątek odbyły się także zajęcia integracji sensorycznej, podczas których dowiedzieliśmy się, jak dbać o higienę jamy ustnej i jak ważne jest codzienne mycie zębów. Ćwiczyliśmy, bawiliśmy się i uczyliśmy, jak mieć zdrowy uśmiech. W minionym tygodniu nasz kolega Mateo obchodził swoje 4. urodziny. Zaśpiewaliśmy mu „Sto lat” i życzyliśmy dużo uśmiechu, zdrowia i wspaniałych zabaw w przedszkolu.
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie. Wspólnie ubieraliśmy choinkę, zawieszając na niej kolorowe bombki i ozdoby. Każdy chciał dołożyć coś od siebie, dlatego nasza choinka jest taka wyjątkowa. Razem tworzyliśmy także długi, kolorowy łańcuch na choinkę. Klejenie i łączenie papierowych kółek sprawiło nam dużo radości, a przy okazji uczyliśmy się współpracy i cierpliwości. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych. Dowiedzieliśmy się, czym jest Wigilia, dlaczego dzielimy się opłatkiem i skąd biorą się świąteczne potrawy. Każdy mógł opowiedzieć, jak święta wyglądają w jego domu. W tym wyjątkowym czasie odbyła się także wigilia grupowa. Spędziliśmy ją razem w miłej, spokojnej atmosferze, pełnej uśmiechów i świątecznego nastroju. Mieliśmy również okazję obejrzeć piękne jasełka w wykonaniu starszych kolegów z przedszkola. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy występ i nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami.
Na koniec chcielibyśmy również, życzyć Rodzicom i Dzieciom zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła, rodzinnej atmosfery, uśmiechu oraz chwil spędzonych razem. Niech ten świąteczny czas przyniesie odpoczynek i dużo radości. Wesołych Świąt!
W tym tygodniu bawiliśmy się w pocztę i uczyliśmy się, jak ludzie wysyłają wiadomości. Poznaliśmy nowe słowa: list, paczka, znaczek i poczta. Śpiewaliśmy piosenkę o wesołej poczcie, bawiliśmy się w listonoszy z ciężką torbą i przekazywaliśmy sobie wiadomości – czasem bez mówienia, tylko gestami i minami. Największą przygodą było to, że poszliśmy do prawdziwego urzędu pocztowego! To było nasze pierwsze wyjście poza teren przedszkola, więc wszyscy byliśmy bardzo dzielni. Widzieliśmy okienka, koperty i paczki, a pani na poczcie opowiedziała nam, jak listy wędrują do ludzi. W piątek odbyły się również ostatnie w tym roku kalendarzowym zajęcia integracji sensorycznej. Było dużo ruchu, zabawy i ćwiczeń, które bardzo lubimy. Już nie możemy się doczekać z jakimi pomysłami przyjdzie do nas Pani Madzia po Nowym Roku! To był tydzień pełen listów, gestów, emocji i wielkich przygód – a nasza pierwsza wyprawa na pocztę na pewno zostanie w naszej pamięci na długo!
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Biuletyn Informacji Publicznej