
30cze2023




Ten projekt jest właśnie dla Ciebie!
Każdy Rodzic otrzyma w przedszkolu broszurę informacyjną (od poniedziałku 19.06) Rodzice mają również dostęp do STREFY RODZICA na stronie www.zdrowedzieci.com Zachęcamy do wejścia na stronę i prostej rejestracji w Strefie Rodzica gdzie macie Państwo możliwość dowolnego wyboru tematyki i daty szkolenia on-line (np. „Zdrowe śniadanie – szybkie i smaczne. Jak to zrobić?” ) obejrzenia filmów szkoleniowych, skorzystania z dodatkowych materiałów (np.: przepisów, kolorowanek, broszur, rzeczowych porad dietetycznych itp.);
Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie coś interesującego dla siebie, gorąco polecamy !
14 czerwca w ogrodzie naszego przedszkola odbył się Rodzinny piknik. Była to okazja do wspólnego spędzania czasu, i rodzinnej zabawy.Z dużym zaangażowaniem personelu przedszkola i Rady Rodziców przygotowano wiele atrakcji, były dmuchańce, mydlane bańki, szalone tańce z Minionkiem i Klownem, chętni mogli spróbować dojenia krowy, pomalować swoje buzie, wykonać warkoczykową kolorową fryzurkę, a nawet piękny tatuaż ! Na zgłodniałych czekały specjały z grilla i żurek.A w słodkim piknikowym bufecie były ciasta i ciasteczka z pyszną lemoniadą i oczywiście pop corn !
Bardzo dziękujemy sponsorom:
Dyrekcji ,Nauczycielom i pracownikom Naszego przedszkola
Radzie Rodziców
Firmie AKSAM z Osieka, producentowi pysznych Paluszków ,Misiaków, Precelków…
Właścicielom Sali Zabaw FAMILY FUN
Właścicielom SALTO BIMBO -Park Trampolin
Panu Krzysztofowi wspaniałemu kapitanowi z „MIEJSCA W ŁODZI”
Pani Agnieszce z eMOTION DANCE ACADEMY
Pani Ewelinie z COCOBELLE
Klubowi KARATE KYOKUSHIN Firmie PLANTPOL z Zaborza
Hurtowni AGENA
WSZYSTKIM RODZICOM ,którzy pomagali nam przygotować to wydarzenie, upiekli pyszne ciasta i ciasteczka, prowadzili i obsługiwali stoiska piknikowe oraz porządkowali ogród. Dzięki Państwa zaangażowaniu i ofiarności spełniliśmy nasze plany , mieliśmy radosne , rodzinne popołudnie i super zabawę.
JESTEŚCIE WSPANIALI DZIĘKUJEMY!!!!
Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkie panie wystąpiły dla przedszkolaków w bajce o Misiu Rozbójnisiu. Mały miś bardzo niegrzecznie się zachowuje, dokuczając inny zwierzątkom, niestety przez swoje maniery zostaje całkiem sam…ale postanawia się zmienić , wszystkich przeprasza i zaprasza do zabawy. To bardzo pouczająca bajka. Kto chce mieć przyjaciół musi zawsze być miły, uprzejmy i koleżeński. Przedszkolaki głośno biły brawo! Zobaczcie sami, czy rozpoznacie nasze panie?
Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.
Przedszkoliada – w miniony wtorek tj. 18.04 dzieci z gr. V i VI, które wkrótce dołączą do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu, uczestniczyły w pierwszej PRZEDSZKOLADZIE zorganizowanej przez klub sportowy „Kadet”. Dzieci sprawdziły swoją sprawności fizyczną na torze z przeszkodami, zwiedziły budynek szkoły, uczestniczyły w zajęciach plastycznych tworząc własną łąkę oraz zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Na koniec sportowych zmagań otrzymały puchar oraz dyplom za wspaniała zabawę. Dziękujemy za zaproszenie i super zabawę!
Nie wybrano żadnej galerii lub galeria została usunięta.


Informator na temat dostępu do Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Poradach Obywatelskich i Mediacji w Powiecie Oświęcimskim
Drodzy Państwo, przesyłamy informację o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej przez mieszkańców powiatu oświęcimskiego
Na stronie internetowej www.dogma.org.pl pod linkiem https://dogma.org.pl/lokalizacje/powiat-oswiecimski/
znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie powiatu.
Informujemy, iż punkty nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnych porad obywatelskich działają w trybie stacjonarnym.
Harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dostępny jest pod adresem:
Na poradę trzeba się umówić telefonicznie pod nr telefonu 502 691 995 oraz za pomocą modułu zapisów publicznych online ,dostępnego na stronie Powiatu.
Na stronie www.dogma.org.pl podane są też numery telefonów do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.
Zachęcamy także do śledzenia naszego profilu na fb https://www.facebook.com/stowarzyszeniedogma oraz strony internetowej http://dogma.org.pl/.
Stowarzyszenie „DOGMA”
40-074 Katowice, ul. Raciborska 48/2
tel. 32 557 51 83


Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez
Miejskie Przedszkole Nr 16 z siedzibą w Oświęcimiu przy ul.Pilata 1 jako Administratora Danych Osobowych. Państwa dane osobowe są przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji z Państwem i w celu, dla którego zostały nam udostępnione. Jeżeli chcą się Państwo skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, proszę pisać pod adres e-mail: patrycja.hladon@informatics.jaworzno.pl. Podstawą przetwarzania danych jest art. 6 RODO, m.in. realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami. Państwa dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami Państwo kontaktują, wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych lub momentu wygaśnięcia obowiązków przechowywania danych wynikających z przepisów prawa. Po spełnieniu określonych w RODO przesłanek przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego pod adresem – ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do załatwienia Państwa sprawy.
Drodzy Rodzice,
Mamy dla Was nową propozycję❗
🎭❤️Pierwsze Charytatywne Teatrałki dla najmłodszych‼️❤️🎭 dla GRUP: III, IV, V oraz VI
✔️Zima kłóci się z wiosną i nie chce odejść! Szykuje się więc prawdziwe „Wiosenne zamieszanie” – pełen radosnej nauki spektakl, który obejrzeć będzie można na deskach Oświęcimskiego Centrum Kultury już 3 kwietnia br. o godzinie 11:00
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭
✔️Barwne, dynamiczne przedstawienie w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej Przyjaciół MOWP „Bajki ze starej szafy” – zainteresuje z pewnością młodych widzów.
✔️ Na scenie wystąpi kilkudziesięciu aktorów (małych i dużych) w tym pracownicy naszego przedszkola 😊
✔️Co ważne – całkowity dochód ze spektaklu przeznaczony zostanie na leczenie podopiecznego fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy❤️ ▶️8-miesięcznego Kubusia Falińskiego z Oświęcimia ❤️cierpiącego na rozszczep wargi i podniebienia, padaczkę, opóźnienie rozwoju psychoruchowego.
✔️ Koszt biletu – cegiełki: 15zł/os. wpłaty należy dokonać u Pani Intendent do piątku tj. 31.03.2023 r.
W tym dniu, nie ma możliwości pozostawienia dziecka w przedszkolu, jeżeli wpłata nie zostanie dokonana.
▶️Nie dajmy się zimie. Celebrujcie z nami wiosnę‼️ Liczymy na Was Drodzy Rodzice.
▶️Zadbajmy, by nasze dzieci od najmłodszych lat uczyły się empatii.
Organizatorzy I Charytatywnych Teatrałek:
▶️Amatorska Grupa Teatralna Przyjaciół MOWP (złożona z wolontariuszy, nauczycieli, pedagogów, pracowników przedszkola, rodziców, dzieci z Oświęcimia i okolic-osób o niewyczerpanych pokładach pomysłów, energii i humoru)
▶️Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy
▶️Oświęcimskie Centrum Kultury
