Witamy w przedszkolu.

Witamy w przedszkolu, jesteśmy już starszakami, przed nami wspaniały rok zabawy i nauki.
Życzymy wszystkim dzieciom suuuper mocy obiecujemy, że nigdy nie będzie nudno!

TYDZIEŃ I W PRZEDSZKOLU
Tematy kolejnych  dni:

1. Witamy przedszkole,
2. Ustalamy zasady,
3. Bawimy się razem,

Drodzy Rodzice!

Miniony tydzień upłynął nam na poznawaniu siebie. Zaczynamy rozumieć, co to są DOBRE MANIERY i jak są one ważne dla nas i dla innych. Chcemy być dobrze wychowani, wiemy, że lepiej współpracować podczas realizacji różnych zadań, niż wykonywać je samemu.

Stworzyliśmy Kodeks Przedszkolaka – ustalaliśmy zasady, które powinny obowiązywać w grupie przyjaciół, tak by wszyscy czuli się tu dobrze.

Uczymy się orientować w schemacie własnego ciała, różnicować prawą i lewą stronę, aby świadomie poruszać się w przestrzeni, wiemy, co jest przed nami, za nami, nad i pod.

Dzielimy słowa na sylaby, a te liczymy. Umiemy globalnie przeczytać swoje imię, policzyć w nim litery; część z nas potrafi podać nazwy niektórych z nich.

Poznaliśmy kilka zabaw integracyjnych, dzięki którym mogliśmy się o sobie więcej dowiedzieć. Uczyliśmy się pierwszej piosenki – Podajmy sobie ręce

Czujemy się gospodarzami sali, bo uczestniczyliśmy w jej ozdabianiu.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– warto rozmawiać na temat wartości, jaką są dobre maniery (właściwe odnoszenie się do rówieśników i dorosłych, rozumienie, że każdy ma takie same prawa jak ja i nie zawsze muszę być najważniejszy, właściwe zachowanie w zależności od miejsca i sytuacji);

– czytać książki  – opowiadania i wiersze – oraz rozmawiać na temat ich treści;

– wspólnie śpiewać różne piosenki

– przytulać, wspierać, pozytywnie nastawiać  dziecko do nowych sytuacji ,obowiązków

Dbać o jego poczucie bezpieczeństwa.