Wiosna tuż, tuż…

Tematy dni:
1. Ważna praca rolnika,
2. Dzień w gospodarstwie,
3. Mleko zdrowy produkt…od krowy
4.Zajecia na lodowisku
5. Zamieszanie w kurniku…odejmowanie.

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dalej rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest praca. Poznaliśmy pracę rolnika i wiemy już, jak trudzi się, żebyśmy mieli co jeść. Szeroko otwieramy oczy i codziennie widzimy coś nowego – to, jak zmienia się przyroda wokół nas. Widzieliśmy już pierwsze wiosenne kwiaty i słuchaliśmy śpiewu ptaków. Poznaliśmy nową literę j, J – umiemy ją nazwać, znaleźć, kreślić w powietrzu i w liniaturze. Możemy przeczytać nowe słowa, a nawet całe zdania lub ułożyć podpis pod obrazkiem. Coraz lepiej dodajemy i odejmujemy na kasztanach, fasolkach, palcach, a niektórzy z nas w pamięci. To, co policzymy, potrafimy ułożyć z liczb i znaków +, , =. Całkiem sprawnie układamy zadania z treścią i potrafimy je rozwiązywać. Doskonaliliśmy jazdę na łyżwach, podczas zajęć na lodowisku.
Wzięliśmy udział w turnieju tańca…ale było super, każda grupa tańczyła walca angielskiego, walca wiedeńskiego i cha-cha-cha. Nasze panie oceniały tańce, otrzymaliśmy trzy  3 x 10 punktów, a kążdy tancerz piękny medal .Było super !

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– wspólnie z dzieckiem spędzać czas na działaniu i doświadczaniu, zwracając uwagę na to, jak zmienia się przyroda w związku ze zmianą pór roku;
– bawić się poznanymi literami: o o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p, w, c, j: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; zachęcać dzieci do czytania własnym przykładem – może warto zapisać dziecko do biblioteki?

wiosna tuż, tuż

No Images found.