Wielka wyprawa.

Tematy dni:
1. Odkrywcy to my,
2. Pojazdy wokół nas,
3. Polecimy w świat
4. Zajęcia sportowe lodowisko,
5. Mapa naszej podróży

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu byliśmy odkrywcami i rozmawialiśmy o ODKRYWNIU. Poznaliśmy globus, kontynenty; rozmawialiśmy o różnych sposobach podróżowania. Wiemy, które pojazdy poruszają się w powietrzu, a które po lądzie i w wodzie .Poznaliśmy kolejną literę r, R, wysłuchiwaliśmy głoskę r na początku, na końcu i w środku wyrazów, kreśliliśmy na tackach z mąką i w liniaturze. Odczytywaliśmy wyrazy i zdania .Poprzez działania na liczmanach doskonalimy umiejętność przeliczania, dokładania, odkładania, porównywania liczebności zbiorów. Poznaliśmy cyfrę 7. Samodzielnie konstruowaliśmy grę planszową, ustaliliśmy jej zasady. Wiemy, że podróże uczą nas, inspirują, wzbogacają o nowe doznania.  Rozwijaliśmy pomysłowość, tworząc prace plastyczne  inwencję twórczą, doskonaliliśmy posługiwanie się nożyczkami, komponowanie, Poślizgaliśmy się również na zajęciach sportowych ,na lodzie jest super !W minionym tygodniu odkryliśmy, że wspólna zabawa daje nam radość i szczęście.
Byliśmy również na koncercie w Szkole Muzycznej ,poznaliśmy tyle instrumentów ,że nie sposób zapamiętać, może za kilka lat ktoś z nas tak pięknie zagra ?

DZIEKUJEMY NASZEMU KOLEDZE KAROLOWI I JEGO RODZICOM,KTÓRZY SPRAWILI NAM NIESPODZIANKĘ W ” TŁUSTY CZWARTEK ” JEDLIŚMY  PYSZNIUTKIE PĄCZUSIE !

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– wspólnie odkrywać: eksperymentować, doświadczać, stawiać pytania problemowe i szukać rozwiązań;

– prowadzić zabawy ortofoniczne utrwalające prawidłową realizację głoski r;

– w dalszym ciągu prowadzić zabawy z literami: wyszukiwanie wyrazów rozpoczynających się głoską r, a także zabawy sylabami: układanie wyrazów logicznych i nielogicznych z sylab (sałatatasałałatasa);

– inicjować zabawy w przeliczanie: dokładanie, odkładanie elementów, tak aby było ich 7;

– utrwalać nazwy dni tygodnia, przeliczać dni od dowolnego miejsca.

Wielka wyprawa

No Images found.