Olimpiada i zajęcia kulinarne

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dalej dowiadywaliśmy się, co to znaczy być szczęśliwym – wiemy, że zwierzęta też chcą być szczęśliwe; możemy im w tym pomóc, dbając o nie, np. umieszczając w ogrodzie domki dla owadów i poidełka dla nich. Dowiedzieliśmy się, kto zamieszkuje staw – dlatego musimy dbać o to, żeby go nie zaśmiecać. Rozumiemy, jak ważna jest praca pszczół – dzięki nim możemy cieszyć się pysznymi owocami oraz słodkim i zdrowym miodem. Poznaliśmy też pracę pszczelarza. Bardzo lubimy lato – możemy bawić się do woli na świeżym powietrzu. W tym tygodniu malowaliśmy na folii. Mogliśmy obserwować przez nią to, co chcieliśmy namalować. Mieliśmy okazję do obserwowania tego, co się dzieje, gdy słońce zaświeci na kartkę przez wodę – jeśli chcecie, opowiemy Wam o tym. Lato to pierwsze słodkie owoce – sami zrobiliśmy jogurt truskawkowy, bardzo smaczny i zdrowy. Coraz lepiej czytamy i liczymy. Niektórzy z nas potrafią też pisać. Znamy wiele zabaw, piosenek i tańców – dzięki nim możemy bawić się razem.
Tydzień zaczął się sportowo, uczestniczyliśmy w olimpiadzie ,a na koniec tygodnia kulinarne przeboje ,robiliśmy jogurtowe lody i pyszne gofry !

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– rozmawiajcie z dziećmi o tym, jak pożyteczne są małe zwierzęta; nie zabijajcie icch
– obserwujcie razem, jak zmienia się pogoda wczesnym latem; porozmawiajcie z dziećmi, jak należy się zachowywać w czasie burzy.

olimpiada gr VI-2

No Images found.