Mali odkrywcy

Tematy dni:
1. Warto być dociekliwym,
2. Podróż w Kosmos,
3. Jak zostać astronautą,
4.  Budujemy Układ Słoneczny
5.  Zajęcia na basenie

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, co to jest DOCIEKLIWOŚĆ. Uczyliśmy się zadawania pytań – już rozumiemy, że należy pytać o wszystko, co nas interesuje, i że nie ma pytań nieważnych.
Dzięki naszym wspaniałym chłopakom ,radośnie obchodziliśmy Dzień Kobiet.Odbyliśmy wiele wypraw w Kosmos, a dzięki nim nauczyliśmy się odróżniać gwiazdy od planet, wiemy, dlaczego czasem jest noc, a czasem dzień, jak ważna jest praca astronauty i jak wiele trzeba umieć, żeby nic zostać. Znamy nazwy planet w Układzie Słonecznym i wiemy, że Słońce to gwiazda. Przypomnieliśmy sobie, kim był Mikołaj Kopernik – jeden z najsławniejszych Polaków .Często pracowaliśmy w zespole, bo wiele możemy się nauczyć od swoich kolegów i koleżanek; poza tym pracować razem jest weselej. Poznaliśmy nową literę p, P. Umiemy ją nazwać, znaleźć, kreślić w powietrzu i na kartonie; dlatego możemy przeczytać nowe słowa, a nawet całe zdania lub ułożyć podpis pod obrazkiem. Jeszcze lepiej dodajemy i odejmujemy na  palcach, a niektórzy z nas w pamięci. To, co policzymy, potrafimy ułożyć z liczb i znaków +, =.Wiemy, dlaczego kamień i papierowa kulka spadają tak samo szybko – jeśli chcecie, to Wam o tym opowiemy.
Mieliśmy tez super zabawy na basenie, na zajęciach z tańca, wytrwale ćwiczymy na turniej ,który wkrótce się odbędzie w naszym przedszkolu.

Dobre pomysły dla  rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– wspólnie z dzieckiem spędzać czas na działaniu i doświadczaniu, np. sprawdzać, jak zachowują się różne przedmioty upuszczane z tej samej wysokości; sprawdzić, czy woda ucieknie z dziurawej butelki, kiedy upuścimy ją z wysokości swojego wzrostu;

– zachęcać do zadawania pytań lub samemu stawiać pytania: Jak myślisz, dlaczego…;

– bawić się poznanymi literami: o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; tworzyć wyraz nielogiczne i je odczytywać

Mali odkrywcy

No Images found.