Jestem kulturalny

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dalej poznawaliśmy wartość, jaką jest szacunek. Rozumiemy, że należy szanować tradycję, kulturę, to, co jest związane z przeszłością, ale także pracę ludzi dbających o dobra kultury – aktorów, reżyserów, pracowników muzeum itd. Dzięki pracy etnografów wiemy, że te same rzeczy mogą mieć różne, czasem zupełnie inne nazwy. Mieliśmy dużą frajdę, gdy sami wcielaliśmy się w role aktorów, reżysera a nawet tancerzy. W OCK  podczas Konkursu Tańca Ludowego zaprezentowaliśmy  „kujawiaka z oberkiem” oraz ludową przyśpiewkę z regionu Kujaw .Sztuka ludowa to znacząca część naszej kultury  narodowej  i tradycji. Występ mieli okazję obejrzeć  nasi Rodzice i bardzo się im podobał. Znamy już wiele liter i potrafimy przeczytać całe zdania; niektórzy z nas próbują pisać.Coraz lepiej dodajemy i odejmujemy na palcach lub w pamięci. Nasze koleżanki, które uczą się gry na skrzypcach, zaprezentowały nam piękny  koncert. Brawo !!!

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– rozmawiać o przeszłości, wyglądzie przedmiotów codziennego użytku w dawnych czasach;
– wybrać się na spektakl do teatru oraz do muzeum;
– bawić się poznanymi literami: o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p, w, c, j, f: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; zachęcać dzieci do czytania własnym przykładem;
– bawić się w sklep i kupowanie, by dzieci miały okazję rozwijać myślenie matematyczne i posługiwać się w zabawie pieniędzmi.

Jestem kulturalny

No Images found.