Informacja o możliwości korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej/bezpłatnych porad obywatelskich przez mieszkańców POWIATU OŚWIĘCIMSKIEGO

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że w ramach współpracy z POWIATEM OŚWIĘCIMSKIM, w związku z realizacją zadania publicznego tj. prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej, istnieje możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej/bezpłatnych porad obywatelskich przez mieszkańców POWIATU OŚWIĘCIMSKIEGO.

Na  stronie internetowej www.dogma.org.pl pod linkiem http://dogma.org.pl/lokalizacje/powiat-oswiecimski/   znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie powiatu oświęcimskiego oraz materiały edukacyjne tj. poradniki prawne oraz filmy w formie wykładów i poradników.

Aktualnie wszystkie punkty nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działają. Pomoc można uzyskać w formie zdalnej (do odwołania) tj. porady prawne udzielane są za pomocą telefonu, maila lub innego komunikatora. Zapisy w czasie funkcjonowania punktów w sposób zdalny przyjmowane są wyłącznie telefonicznie pod nr tel. 502-691-995.

Zachęcamy także do śledzenia profilu na fb https://www.facebook.com/stowarzyszeniedogma  oraz strony internetowej http://dogma.org.pl/

Prawa i obowiązki obywatelskie – poradnik prawny