Dzień przedszkolaka.

Tematy dni:
1. Odważni strażacy
2. Będziemy ratownikami
3. Wzywamy pomoc
4. Ratownicy na czterech łapach
5. Bezpieczne zabawy

Drodzy Rodzice!

Ten tydzień był dla nas bardzo ważny. Nadal uczyliśmy się o tym, czym jest odwaga i jak odróżnić ją od brawury. Wiemy, kiedy powiedzieć głośne, zdecydowane NIE! Potrafimy wezwać pomoc przez telefon i wiemy, do jakich służb trzeba zadzwonić w określonych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się, jak pracowite są psy, i wiemy, jak bardzo pomagają człowiekowi psy policyjne, pasterskie, psi terapeuci i przewodnicy. Potrafimy podać nazwy figur geometrycznych i opowiedzieć o ich cechach, układamy z nich różne wzory i ornamenty. Posługujemy się szyframi, umiemy zakodować informacje i odczytać to, co zakodował ktoś inny. Dobrze przeliczamy, także po angielsku.
Czytamy sprawnie swoje imiona, wymieniamy kolejne głoski w prostych wyrazach, znamy litery o, O, a, A – odszukamy je wśród innych liter i podamy ich nazwy.
Ale najfajniejszy dzień minionego tygodnia to środa -Nasz dzień -przedszkolaków…było bardzo wesoło nasze panie występowały specjalnie dla nas -Klown Marcelek , „Żuraw i Czapla” „Samochwała” i „Leń”  a na koniec teatrzyk „Skrzat z Krakowa w bajce „Strach ma wielkie oczy”! No i te prezenty i….. niespodzianki po prostu SUPER!

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– warto kontynuować rozmowy na temat odwagi – zachęcać do asertywności, przezwyciężania swoich lęków, do życia w zgodzie z samym sobą, zdecydowanego mówienia nie;
– należy czytać znaki, symbole, kody – wspólnie grać w gry planszowe lub wymyślać własne gry i je konstruować, zapisywać reguły;
– warto czytać książki – opowiadania i wiersze – oraz rozmawiać na temat ich treści;
– wyszukiwać litery w wyrazach i podawać ich nazwy, czytać proste wyrazy.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta