Dla babci i dziadka.

Tematy dni:
1. Pomagamy młodszym i starszym,
2. Balonowe dekoracje,
3. Przyjęcie dla babci dziadka
4. Zabawy z babcią i dziadkiem,
5. Święto babci i dziadka

Drodzy Rodzice!

W styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Szanujemy rodziców mamy i taty, czyli naszych dziadków, dlatego dziękujemy im, że się nami opiekują, spędzają z nami czas i martwią się o nasze zdrowie.
W kalendarzu zaznaczaliśmy ważne uroczystości – wiemy, że Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy odpowiednio: 21 i 22 stycznia. Rozmawiamy o ważnej wartości, jaką jest POMOC.
Nauczyliśmy się, w jaki sposób możemy pomagać ludziom starszym, znamy zasady kulturalnego zachowania się w stosunku do naszych babć i dziadków oraz innych starszych osób. Przygotowaliśmy dla dziadków uroczystość i „prawie sami” wykonaliśmy dla nich prezenty . Poznaliśmy nową literę b, B. Wyodrębnialiśmy głoskę b w nagłosie i wygłosie. Potrafimy odczytywać wyrazy i zdania z nowo poznaną literą, próbowaliśmy też układać wyrazy z rozsypanki litero Ćwiczyliśmy spostrzegawczość i pamięć wzrokową – utrwaliliśmy cyfry od 1 do 5. Doskonaliliśmy umiejętność liczenia, a także rozumienia poleceń: tyle samo, więcej o…, mniej o… Umiemy klasyfikować, odkładać, dokładać. Potrafimy zmierzyć długość przedmiotów, ustalić, który jest najdłuższy, a który najkrótszy. Cały czas rozwijamy mowę komunikatywną
– w minionym tygodniu doskonaliliśmy zwłaszcza umiejętność prowadzenia rozmów przez telefon.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– warto wspólnie z rodziną (zwłaszcza dziadkami) oglądać rodzinne zdjęcia, rozmawiać o przygodach z dzieciństwa dziadków i rodziców, wspominać miniony czas
– w dalszym ciągu warto bawić się głoskami: wyszukiwać wyrazy na podaną głoskę, budować modele z cegiełek;
– dobrze jest odczytywać proste wyrazy w książkach, a także rozwiązywać łamigłówki, rebusy, krzyżówki;

ROZPOCZYNAMY CZAS ZIMOWYCH FERII,TYM KTÓRZY WYJADĄ ŻYCZMY WSPANIAŁEGO WYPOCZYNKU, A TYM KTÓRZY ZOSTAJĄ ŻYCZYMY WESOŁYCH ZABAW W PRZEDSZKOLU!

przyjęcie dla babci i dziadka

No Images found.