Co łączy smoki z dinozaurami?

Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi w tym tygodniu ,dzięki czemu dzieci zdobyły kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji. Wirtualna wizyta w Parku Jurajskim pozwoliła zdobyć informacje dzieciom na temat życia dinozaurów ich wyglądu poprzez pracę z obrazkami mogły rozpoznawać prehistoryczne gady, odczytywać podpisy, oraz uzupełnić swoją wiedzę poprzez czytanie ciekawostek z albumów o dinozaurach. Ciekawe doświadczenie z lodem i ciepła wodą – odmrażanie dinozaura zachęciło do wykonywania w domu ciekawych eksperymentów. Udało nam się podczas zajęć plastycznych zamienić literkę D w wybranego przez siebie dinozaura. Na zajęciach układaliśmy też twórcze opowiadania „Jak smok może zmienić treść bajki.”Na koniec tygodnia dowiedzieliśmy się dlaczego wygięły dinozaury.
W tym tygodniu gościliśmy też w naszej grupie mamę Martynki Panią Ewę która aż dwa razy odwiedziła nas aby poczytać nam bajkę o przygodach Pana Stópki i przyniosła nam słodkie niespodzianki.
W poniedziałek zapoznaliśmy się z pracą kosmetyczki dzięki Pani Natalii. Dzieci wykonały sobie peeling rąk a dziewczynki piękny manicure. Było super. Pięknie dziękujemy!

Co łączy smoki z dinozaurami?