Wyobraźnia.

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu poznaliśmy nową wartość – WYOBRAŹNIĘ – oraz rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach. Wiemy, że każdy ma prawo do swojego hobby, a wyobraźnia to skarb, bo dzięki niej możemy przenieść się w czasie i przestrzeni. Aktywizowaliśmy ją poprzez różne formy: wykonywaliśmy prace plastyczne za pomocą techniki  mokre na mokrym – wiemy już, w jaki sposób powstają inne barwy. Rozwijaliśmy także wyobraźnię muzyczną: aktywnie słuchaliśmy muzyki, wspólnie śpiewaliśmy, graliśmy na instrumentach, a także wystukiwaliśmy rytm nowo poznanej piosenki Nam jesień niestraszna.
Dużo czasu poświęciliśmy na rozwijanie mowy: opowiadaliśmy, poznawaliśmy nowe wyrażenia, układaliśmy bajkę. Ćwiczyliśmy też wypowiadanie się na określony temat, z uwagą słuchając przy tym kolegów i koleżanek.
W dalszym ciągu ćwiczymy słuch fonematyczny: wysłuchujemy, jakie głoski znajdują się w nagłosie i wygłosie. Braliśmy udział w zabawach literami, odczytywaliśmy sylaby i wyrazy. Poznaliśmy kolejną literę e, E – umiemy kreślić ją w powietrzu i w liniaturze.
Bawiliśmy się w przeliczanie, porównywanie liczebności zbiorów. Poznaliśmy cyfrę 3 w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.
Odwiedziliśmy  Miejską bibliotekę , na lekcji „Skarpetkowe szczęście” super się bawiliśmy.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– pozwolić dziecku na rozwijanie zainteresowań, hobby: kolekcjonowanie czegoś, gromadzenie, wymianę z rówieśnikami;

– prowokować dziecko do rozmów z rodzicami czy dziadkami na temat hobby, zainteresowań: zachęcić dziecko do zadawania pytań, czy rodzicom/dziadkom zmieniły się zainteresowania, co ciekawego kolekcjonowali, gdzie i dlaczego trzymali skarby itp.;

– wymyślać zabawy z użyciem poznanych liter (o, O; a, A; m, M; l, L; t, T; i, I; d, D; e, E) – układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; tworzyć wyrazy nielogiczne i je odczytywać (np. temo, medom);

– bawić się w porównywanie liczebności zbiorów – ocenianie, gdzie jest więcej, gdzie jest mniej, i sprawdzanie poprzez układanie w pary lub szeregi.

wyobraźnia

No Images found.